Skip to main content

Epica + Finntroll

||

16

.08.2024

INFO

 • When:
  Friday, 16 August 2024 16:00
 • Where:
  Letnia Scena Progresji
  Fort Wola 22, 01-258 Warszawa
 • Stage:
  Summer Stage
 • Prices:
  199-240
 • Organizer:
  Knock Out Productions

Tickets


Pierwsza edycja cyklu Summer Folks odbędzie się 15 sierpnia na Letniej Scenie Progresji w Warszawie. Headlinerem koncertu będzie Epica, a pierwszym gościem specjalnym (tak, będzie ich więcej): Finntroll.

Sprzedaż biletów na koncert rozpoczniemy 16 maja (10:00) na www.knockoutmusicstore.pl (druki kolekcjonerskie)

EPICA (Holandia) symphonic metal:
Powstała ponad dwie dekady temu Epica to jeden z najciężej pracujących zespołów – nie tylko w kategorii przecierania nowych szlaków, ale także dopieszczania rozpoznawalnego stylu. Na przestrzeni lat działalności i świetnie przyjętych materiałów Holendrzy dotarli do punktu, w którym nie da się pomylić ich z nikim innym – niezależnie, czy chodzi o metal symfoniczny, czy generalnie metal jako taki. Skąd ta skuteczność w działaniach? Odpowiedź jest prosta: chodzi o konsekwencję i rozwijanie rzemiosła. Epica gra, nomen omen, epicko do bólu. Dostarczają wręcz filmowy patos, generowany za sprawą licznych orkiestracji, chórów oraz bombastycznych aranżacji, a przede wszystkim emocji sączących się z utworów. Do tego dochodzi także dynamiczny powermetalowy sznyt, okazjonalne puszczanie oka w stronę ekstremy, a nawet progresywne zapędy w kontekście wszechstronności stylistycznej. Nie zapominajmy też o Simone Simons, której potężny głos od początku nadaje muzyce jeszcze większej gracji. Zobaczcie ich, przeżyjcie ten spektakl – będziecie bogatsi o wiele doznań.

https://www.facebook.com/epica
https://www.instagram.com/epicaofficial

FINNTROLL (Finlandia) folk metal:

Teoretycznie stylistyczne zmagania Finntroll można zamknąć w widocznym wyżej haśle folk metal, ale Finowie zdecydowanie nie prezentują tej samej sztuczki do znudzenia. Jednym z głównych plusów składu z Helsinek jest poczucie dobrej zabawy i idące za nim otwarte myślenie o muzyce. Właśnie dlatego w tym zestawie otrzymujemy przede wszystkim nośny, skoczny folk metal, ale gdy śmieszek ustaje, zespół atakuje siarką black metalu, korzysta z wzniosłych symfonicznych inklinacji, a nawet odrobiny uwielbianego na północy Europy rock’n’rolla. Wybawicie się na nich po wsze czasy, ale też szybko złapiecie, że to rozrywka w wielu odcieniach.

https://www.facebook.com/officialfinntroll
https://www.youtube.com/watch?v=ew6syPV1ZOY
https://www.instagram.com/finntroll_official/