Tom Odell

Tom Odell zapowiada europejską trasę koncertową w 2022 roku.

Nagrodzony statuetką brytyjskiego przemysłu muzycznego Brit i laureat Ivor Novello (nagrody przyznawanej tekściarzom i kompozytorom w Londynie przez Brytyjską Akademię Kompozytorów i Tekstopisarzy), autor tekstów, a także sprzedający się w platynowych nakładach i zdobywający szczyty list przebojów Tom Odell potwierdził właśnie, że w 2022 roku odbędzie dużą trasę koncertową po Europie. Prócz Wielkiej Brytanii, Irlandii i Ameryki Północnej, Odell zagra w tym roku ponad 50 koncertów na całym świecie.

Trasa jest rezultatem nagrania albumu „monsters”, którego możecie posłuchać już teraz. Ale na tym nie koniec, bo Tom przygotowuje się do wydania kolejnych, nowych utworów na początku 2022 roku.

Po mrocznym okresie związanym ze zdrowiem psychicznym artysty, który prześladował muzyka przez większość 2018 i 2019 roku, Odell postanowił opuścić gardę i zamienić emocje w muzykę. Tak powstał jego czwarty album, „monsters”. Płyta pokazuje odważne i twórcze odrodzenie artysty, a także ugruntowuje jego najmocniejsze strony.

Odell pracuje jako muzyk od 21. roku życia, kiedy to samodzielnie napisany debiutancki album „Long Way Down” zapewnił mu pierwsze miejsce na liście sprzedaży w Wielkiej Brytanii. Płyta przyniosła również wielki przebój „Another Love” oraz nagrodę Brit. Obecnie dla 30-letniego Odella jest jasne, że szum wokół jego debiutu wciągnął go w nieprzerwany wir pracy, który osiągnął apogeum w 2019 roku. Wtedy właśnie Tom, zaraz po zakończeniu trasy „Jubilee Road”, wyjechał do Los Angeles, by pracować nad nowym albumem. Pewnego ranka artysta obudził się jednak z poczuciem, że „nie może już tworzyć muzyki”. Zrozumiał, że musi coś zmienić w swoim życiu. By zapanować nad emocjami, postanowił wrócić do domu rodzinnego i tam zająć się swoim zdrowiem.

Tom stopniowo, ale bardzo skutecznie zaczął przelewać swoje doświadczenia w nowy album. Zdał sobie sprawę, że szersze horyzonty w warstwie tekstowej wymagają dopracowania również warstwy tekstowej. Wraz z songwriterką Laurie Blundell oraz producentem Milesem Jamesem, podążył w stronę bardziej elektronicznego, “sypialnianego” popu, który w ostatnich latach stał się obsesją Toma. Nowa miłość do elektronicznego popu zbiegła się z nadejściem pandemii i koniecznością nagrania utworów za pomocą instrumentów, które w danym momencie były dostępne, jak syntezator Mooga. W tych trudnych czasach nowa muzyka artysty stała się pięknym początkiem drugiego rozdziału muzycznej podróży Odella.

 

Newsletter

2021 - © Letnia Scena Progresji by Progresja. All rights reserved
code by Gregorius | design by Gregorius

Newsletter

2021 - © Letnia Scena Progresji by Progresja. All rights reserved
code by Gregorius | design by Gregorius