Skip to main content

TV Girl

||

26

.08.2024

INFO

 • When:
  Monday, 26 August 2024 19:00
 • Where:
  Letnia Scena Progresji
  Fort Wola 22, 01-258 Warszawa
 • Stage:
  Summer Stage
 • Prices:
  219-270
 • Organizer:
  Winiary Bookings

Tickets


Hipnotyzujący, indie popowy zespół TV Girl powróci latem do Europy! Amerykanie zaplanowali jeden przystanek w naszym kraju – 26 sierpnia wystąpią w Warszawie na Letniej Scenie Progresji.

Zespół TV Girl został założony w 2010 roku, a obecnie w jego skład wchodzą Brad Petering, Jason Wyman oraz Wyatt Harmon. Już na etapie wydania swoich pierwszych EPek muzyka kapeli przykuła uwagę publiczności na całym świecie, jednak jeszcze większy krok ku rozpoznawalności nastąpił wraz z wydaniem debiutanckiego albumu “French Exit” w 2014 roku. Połączenie samplowanych beatów z lekkim brzmieniem gitar i eterycznymi wokalami obfituje na nim w ponadczasowe, popowe hooki, a same kawałki napędzane są różnymi nastrojami – letnią nostalgią, miłością, tęsknotą za przywiązaniem czy nawet chęcią zemsty. Swoją artystyczną wizję grupa kontynuowała na dwóch następnych albumach – wydanym w 2016 roku “Who Really Cares”, gdzie pojawiają się nawiązania do hip-hopowej estetyki rodem z lat 90. i nowoczesnego, psychodelicznego popu, oraz zamykającym na tę chwilę dyskografię Amerykanów “Grapes Upon the Vine”, na którym po trochu eksplorują gospel i tematykę miłości, wiary i śmierci.

W ostatnich latach ich utwory stały się viralowe, jednak pomimo ogromnego sukcesu zespół pozostaje wierny podejściu DIY. TV Girl doskonale radzą sobie bez menedżera czy wytwórni, a komponowanie czy rozplanowywanie trasowego kalendarza rozgrywają na własnych zasadach. Już pod koniec sierpnia grupa powróci do Polski i wystąpi w Warszawie na Letniej Scenie Progresji!

Przed TV Girl wystąpi George Clanton – artysta, który w zeszłym roku powrócił po pięcioletniej przerwie w solowych wydawnictwach z albumem “Ooh Rap I Ya”. Kojarzony głównie z nurtami vaporwave i powracającym baggy Clanton na szersze wody wypłynął w 2018 roku, wraz z wydaniem krążka “Slide”. Na swoim nowym materiale założyciel wytwórni 100% Electronica do swojej muzycznej mieszanki dorzuca inspiracje trip hopem i po raz kolejny pokazuje, że najlepiej czuje się przeskakując pomiędzy gatunkami. George nigdy nie był trendującą postacią na Tik Toku czy w centrum jakiegoś ruchu w kulturze, żyje i tworzy jak mu się podoba, zwracając przy tym uwagę coraz większej publiczności na całym świecie.

BILETY:

Punkty sprzedaży: www.winiarybookings.pl, Going, Empik Bilety, Biletomat.pl, Eventim Polska, Ebilet, Ticketmaster Polska, Progresja, Goout.pl

Wstęp na koncert 13+ za pisemną zgodą rodzica. Poniżej 13 lat, wymagana obecność pełnoprawnego opiekuna.
Wzór zgody: https://bit.ly/pisemna_zgoda_rodzica

TV GIRL (USA) – indie pop
https://www.facebook.com/tvgirlz
https://www.instagram.com/tvgirl