Skip to main content

The Smile

||

14

.08.2024

INFO

 • Kiedy:
  środa, 14 sierpnia 2024 18:00
 • Gdzie:
  Letnia Scena Progresji
  Fort Wola 22, 01-258 Warszawa
 • Cena:
  249-279
 • Organizator:
  Charm Music
 • Rozpiska
  czasowa:
  18:00 – wejście
  20:00 – start

Bilety


The Smile wystąpi na Letniej Scenie Progresji.
Zespół Thoma Yorke’a zagra na jedynym koncercie w Polsce.

Supergrupa The Smile wystąpi w Polsce! Jedyny tegoroczny koncert art-rockowej grupy w naszym kraju odbędzie się już 14 sierpnia 2024 roku w Warszawie.
Zespół złożony z legendarnych muzyków Radiohead – Thoma Yorke’a, Jonny’ego Greenwooda – oraz współtwórcy Sons of Kemet, Toma Skinnera to jedno z największych zjawisk na światowej scenie w ostatnich latach. Ich utrzymany do ostatniej chwili w tajemnicy debiut na scenie festiwalu Glastonbury 2021, jedynie wyostrzył apetyt fanów brzmienia nieco odmiennego od tego, który wcześniej charakteryzował muzyków Radiohead.

Po niezwykle gorąco przyjętym przez polską publikę, festiwalowym koncercie z albumem „A Light For Attracting Attention” w 2022 roku, pozostawili po sobie jedno ważne pytanie: „Kiedy do nas powrócą?”. Nie trzeba było długo czekać, bo już wtedy artyści pracowali nad nowym krążkiem, „The Wall of Eyes” (premiera 26.01.2024), który będą promować pierwszym solowym koncertem nad Wisłą.

Już 7 marca 2024 roku The Smile wyruszy w europejską trasę koncertową, która rozpocznie się w Dublinie. Grupa zagra jeszcze także m.in. w Amsterdamie, Londynie, Atenach, Helsinkach czy Paryżu. Jednym z przystanków drugiej części letniej trasy, będzie warszawska Letnia Scena Progresji. Artyści wystąpią 14 sierpnia 2024 roku na wyjątkowej, plenerowej scenie w sercu kraju.

Mocno autorski, eklektyczny styl zespołu łączy w sobie elementy art-rocka, rocka progresywnego, muzyki elektronicznej i post-punka. The Smile narodziło się początkowo jako próba odskoczni od zawieszonego w działaniu w trakcie pandemii COVID-19 zespołu Radiohead. To wtedy Nigel Godrich, wieloletni producent grupy, który wyprodukował pierwszą płytę The Smile, skrzyknął się z Jonnym Greenwoodem i Thomem Yorke. Prace szły na tyle dobrze, że zdecydowano o opracowaniu całego albumu. Początkiem 2022 roku wydali sześć singli, w tym „The Smoke” czy „Pana-Vision”, które zwiastowały pełnowymiarowy, premierowy krążek. „A Light For Attracting Attention” ukazało się w maju, a grupa wyruszyła w trasę koncertowej tworząc intymną, mistyczną, a zarazem majestatyczną pod względem muzycznym atmosferę. Wychodzący z koncertów fani zachwycali się zaskakującym, często nieprzewidywalnym finałem całkiem nowych utworów i – pomimo początkowego niezadowolenia z powodu przerwania występów pod szyldem Radiohead – prędko pokochali The Smile.

Już 14 sierpnia 2024 roku zespół The Smile pokaże polskim fanom swoje umiejętności w pełnej krasie, prezentując przekrój utworów z ostatnich dwóch albumów. Wydarzenie w ramach Letniej Sceny Progresji odbędzie się w środku lata, pod gołym niebem, co dla miłośników przeżywania koncertów nie tylko za pośrednictwem dźwięków, z pewnością będzie niezwykle wyjątkowym doświadczeniem. W końcu Letnia Scena Progresji to nie tylko przestrzeń do chłonięcia muzyki, ale także miejsce festiwalowych spotkań, odpoczynku i dobrej zabawy – i to bez wyjeżdżania z miasta!

W roli supportu wystąpi James Holden – brytyjski producent i DJ, który wielokrotnie wspierał inne projekty Yorke’a na scenie. Artysta wykonujący mieszankę IDM, trance i techno wydał w ubiegłym roku ekscytujący album „This is A High Dimensional Space of Possibilities”, który ugruntował jego pozycję na rynku muzycznym.

10:00 10.01.2024 – start fan pre-sale dostępnej na stronie artysty https://thesmiletheband.com/signup
10:00 12.01.2024 – start ogólnej sprzedaży biletów